14/08/2017

Ważne, życiowe pytania

To jest mój pierwszy post z sekcji Thoughts

Ważne życiowe pytanie, które umieściłem dziś w opisie zdjęcia na instagramie brzmi : kim staję się w moim życiu ?

Możemy rozpatrywać to „głęboko” jak i w prosty sposób ale napiszę jak ja to widzę . Wszyscy w życiu w jakimś sensie się rozwijamy . Idziemy do szkoły , potem np na studia, mamy swoje zainteresowania, pasję, umiejętności etc. Czas płynie bardzo szybko i niepostrzeżenie mamy już 30 lat.  Ja mam 25 lat , ale rozumiecie mój punkt widzenia ?

Kim się w życiu stajesz to ważne pytanie . Chodzi o świadomość tego jaką drogę się obrało i czy osiągamy swoje cele,  czy realizujemy marzenia.

Ja osobiście zawsze byłem ambitny ale napisze szczerze : uważam, że nie zrealizowałem żadnego swojego celu wyższego rzędu mimo że bardzo się starałem . Zabrakło trochę szczęścia.  W końcu po studiach spotkałem się z „brutalnym” światem,który mówi nie jesteś wyjątkowy. Pracowałem niespełna rok w pracy, która absolutnie nie dawała mi żadnej satysfakcji ani perspektywy rozwoju. Długo myślałem i wymyśliłem swój biznes, który aktualnie realizuje( etap budowy ) Aby wybrać dobrą ścieżkę musisz być odważny i podjąć ryzyko ale też trzeźwo patrzeć na świat i swoje możliwości. Nie każdy ma też w życiu szczęście. Świat nie jest sprawiedliwy i jak to w filmie Rocky Balboa : jeśli nie będziesz silny powali Cię na kolana i zniszczy.

Ale wróćmy do tego ważnego pytania. Chodzi o to czy się rozwijasz w pozytywnym tego słowa znaczeniu . Czy osiągasz jakieś ambitne cele ? Czy idziesz do przodu i zarabiasz coraz więcej pieniędzy ? Czy czujesz, że stajesz się zwycięzcą czy może jednak „looserem” Czy realizujesz swoje pasję ? Czy codziennie stajesz się lepszą wersją samego siebie ?

Może to co napisałem brzmi tanio ale tak właśnie widzę to zagadnienie

Życzę wszystkim, czytającym tego posta aby zdecydowanie odpowiedzieli sobie na te pytania 🙂

 

Pozdrawiam

Krzysztof