06/05/2017

Eksploracja Lloret de Mar

  1. Ogrody Św Klotyldy

 

Ogrody Św Klotyldy zajmują 1 miejsce na portalu Trip Advisor. Ten fakt skłonił mnie aby odwiedzić to miejsce jako pierwsze . Idziemy i idziemy i nagle dociera do mnie, że znajdujemy się daleko od centrum. Miejsce usytuowane jest za osiedlami mieszkalnymi w, których mieszkają oczywiście głównie Hiszpanie.

Co znajdziemy w owym miejscu ?

Szerokie alejki „obudowane” bujną roślinnością. Nie znajdziemy tam kwiatów kolorowych np róży. Dominuje a właściwie istnieje tam tylko i wyłącznie kolor zielony . Zieleń jest wszędzie : istne szaleństwo.

Najlepsza część Ogrodów Św Klotyldy to piękny widok na morze( 2gie,  duże zdjęcie) Do morza jednak zejść nie możemy ponieważ Ogrody usytuowane są na wysokim klifie. Krajobraz w tym miejscu robi duże wrażenie.

Moja personalna opinia jest taka : miejsce to nie powoduje zachwytu ale jest warte do odwiedzenia. Relaks , spokój i cisza to słowa opisujące idealnie tą miejscówkę.

Czas na centrum : do centrum zadzwoniłem po taksówkę ponieważ nie chce męczyć moich nóg ( mają dzwigać na siłowni )

Centrum jest hałaśliwe i zbyt natarczywe .

Dominują restauracje typu „fast food ” . Na próżno szukać tu jakiejś eleganckiej, klimatycznej knajpki. Znajdziemy tu również wiele klubów więc na pewno dla imprezowych osób będzie to ciekawsze miejsce niż miejscowość, którą ja wybrałem. Na ostatnich zdjęciach widzimy zamek, który został zbudowany w XI wieku w celu obrony przed atakiem z morza ( piraci ) Zamek ten był użytkowany aż do 17 wieku .

Każdy z nas może mieć inny gust ale moja opinia na temat tego miejsca nie jest pozytywna : zostało spaczone przez wykreowany biznes w „tanim” stylu

Styl : Buty Geox / Koszula Quiksilver / Pasek : Tommy Hilfiger / Okulary Ray Ban Wayfarer  . Większość rzeczy z mojej garderoby pochodzi z „Mega przecen „. Jestem w tym tak dobry, że mógłbym zostać zatrudniony jako personal shopper.

Pozdrawiam

Krzysztof