05/05/2017

Trening interwałowy na wakacjach

Na wakacjach zawsze trenuje mi się lepiej . Tego dnia trening przyniósł mi mnóstwo frajdy i satysfakcji.

trening interwałowy na wakacjach

Trening interwałowy na wakacjach – Jak?

Na wakacjach zależy nam aby utrzymać formę, którą wypracowaliśmy w zimie. Najlepsza opcją będzie trening interwałowy na wakacjach ponieważ chcemy mieć czas dla rodziny, przyjaciół oraz w pełni korzystać z wyjazdu. Podczas wolnego czasu trenuje się znacznie lepiej. Organizm jest wypoczęty, odpoczywamy od obowiązków pracowniczych( w większości)

Moja propozycja treningu interwałowego

Trening interwałowy polega na tym, że okresy bardzo intensywnego wysiłku są przeplatane wysiłkiem o niskiej intensywności co nazywane jest w tym wypadku odpoczynkiem. W miejscowości Tossa De Mar miałem do dyspozycji wzgórza, tuż obok mojego hotelu. Wybrałem górę z asfaltową nawierzchnią o dość mocnym nachyleniu. Wystarczy kilka powtórzeń mocnego sprintu na około 80% maksymalnych możliwości abyśmy rozpędzili swój metabolizm na resztę dnia. Ja wykonałem trening interwałowy, który składał się z 5 powtórzeń i około 100 metrów każde. Przerwa to trucht w dół górki i startujemy od nowa. Oprócz poprawienia metabolizmu taki trening buduje mięśnie nóg a konkretnie mięsień pośladkowy, czworogłowy uda, dwugłowy uda oraz mięsień brzuchaty i płaszczkowaty łydki. Pamiętajmy o tym aby biegać bardzo szybko i intensywnie. Nie ma to zbyt dużo wspólnego z wysiłkiem o charakterze tlenowym np długi bieg etc. Nie jest to więc post skierowany do biegaczy startujących w maratonach. To trening dla osoby, która dba o sylwetkę i chce wyglądać możliwie jak najlepiej.

Utrzymuj formę przez cały rok

Jest trochę prawdy w tym, że w zimie przygotowujemy ciało aby odsłonić je w lecie. Ale tylko trochę! Budowanie sylwetki trwa latami a nie w jeden sezon. Trzeba minimum kilku lat 2-3 aby osiągnąć 70% potencjału jaki drzemie w naszych genach. Po 5 latach treningu siłowego, naturalnie bez wspomagania środków anabolicznych budujemy niską ilość tkanki mięśniowej na rok ale są to zmiany jak najbardziej zauważalne i warte poświęcenia. Spróbuj sprawić aby regularne treningi wpasowały się w twój styl życia, nie walcz z tym, musisz sam stopniowo wprowadzać zmiany.

Śledź mnie na instagramie:

https://www.instagram.com/christophermakowski/