18/03/2018

Mój aktualny plan treningowy

plan treningowy

Dobry plan treningowy to podstawa

W ostatnim czasie otrzymałem sporo pytań od moich obserwatorów w jaki sposób trenuje i jak często.

Aktualnie mamy marzec a więc mija 13 miesiąc powrotu do budowy sylwetki na siłowni. Powrotu ponieważ wcześniej ćwiczyłem kilka lat ale przez 2 letni epizod w Triathonie znaczną część wypracowanej „formy” straciłem. Trenuje 5x w tygodniu, 3 x trening na siłowni i 2x boks w profesionalnym klubie.

Moim głównym celem jest budowa większej masy mięśniowej ale przede wszystkim siły, mocy i szybkości. Wytrzymałość jest dla mnie również istotna kwestią ale trening cardio – wytrzymałościowy odrzuciłem całkowicie. To rozwiązanie jest dobre w moim przypadku gdyż należę do szczupłych osób i mam genetycznie wrodzoną wydolność. Jeżeli włączył bym dużo treningu cardio szybko tracił bym masę mięśniową i wyglądał bym jak szparag. Dla osób o mocniejszej : mezomorficznej lub endomorficznej budowie ciała trening interwałowy przeplatany z cardio jest jak najbardziej polecany. W najbliższej przyszłości zamierzam trenować jeszcze więcej dorzucając do tego biegi sprinterskie do 400 metrów to jest np trening biegowy 4×400 metrów z przerwą 2 minut między seriami.

Jestem zwolennikiem inteligentnego to jest przemyślanego planu treningowego, który nakierowany jest na określony cel. Nie będę zdradzał dokładnych przedziałów powtórzeń i ilości serii oraz jak ten plan dokładnie wygląda. Jest to w końcu No How ale zainteresowani proszę pisać na email podany w BIO:) Zapraszam też do sprawdzenia treningu interwałowego

http://christophermakowski.com/sport-fitness/moj-autorski-trening-interwalowy/

Na koniec moje aktualne parametry wielkościowe i siłowe 🙂 BTW: jeśli nie śledzisz mojego instagrama możesz obejrzeć urywki z moich treningów właśnie tam!

https://www.instagram.com/christophermakowski/

  • Wzrost 192 cm
  • Masa 90 kg
  • Wyciskanie na klatkę 1RM : 110 kg
  • Przysiad 115 kg
  • Wyskok dosiężny : 60 cm
  • Bieg na 400 metrów : 57 s
  • Nokaut na sparingu :  zaliczony