30/04/2018

Czy sukces jest pisany każdemu?

Young Almighty, Koszulka, Moodel, Blog męski, Blog, Ray Ban, instagram, styl, mężczyzna

Coachingowe podejście do tematu

Sukces według life coachów i wszelakich motywatorów jest pochodną następujących elementów: wiary w siebie, determinacji, wewnętrznej motywacji i sfokusowaniu się na celu. Mając te wszystkie 4 cechy na pewno według nich staniesz się człowiekiem sukcesu. Czyż naprawdę tak to działa?

Według popularnych Coachów najważniejsze jest pozytywne myślenie. Problemem jest to, że nie biorą pod uwagę oni takich czynników jak talent czy naturalne predyspozycje. W jednym z badań okazało się ze grupa osób, która miała za zadanie myśleć pozytywnie osiągnęła znacznie gorsze rezultaty niż osoby, które realnie myślały o celu i skupiały się na poszczególnych etapach jego realizacji. Szczerze powiedziawszy kompletnie mnie to nie dziwi. Kiedy wyobrażamy sobie sukces jest to odbierane przez nasz mózg tak jak byśmy rzeczywiście go odnieśli. Dochodzi także do wyrzutu dopaminy a więc czujemy ekscytacje. Nie ma w tym nic złego ale zamiast skupiać się na realnym działaniu snujemy marzenia.

Człowiek sukcesu nigdy nie jest dreamerem. Jest egzekutorem pomysłów, charakteryzuje go racjonalne myślenie, logiczny umysł i pracowitość. Dodatkowo musi mieć również przysłowiowy „fart” i znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Prawda jest również taka, że nie istnieje recepta na sukces : podstawą jest robić to do czego ma się predyspozycje. Porównywanie się znanymi postaciami, które w swoich książkach opisują metody osiągnięcia swojego sukcesu nie ma zbyt dużego sensu z prostej przyczyny: nie mieliście dokładnie takich samych warunków i tych samych okoliczności odpowiednich cech, wiedzy etc etc. Dobrym przykładem takiego nadmiernie pozytywnego myślenia jest np Tomasz Mackiewicz, ktory myślał ze zdobędzie szczyt  Nanga Parbat bez tlenu i odpowiednio sporządzonego planie. Nie udało mu sie to w przeciwieństwie do innych, profesionalnie przeprowadzonych wypraw. Sama wiara w siebie niestety nie wystarcza. To przykre ale prawdziwe.Motywacja i determinacja oczywiście są pewnego rodzaju fundamentem naszych działań wiec absolutnie nie neguje tych elementów. Jesli jednak chcesz osiągnąć prawdziwy sukces musisz skupić sie na działaniu a nie na wyobrażaniu siebie palącego cygaro na plazy Copacabana.

Koszulka: www.youngalmighty.pl

Obserwuj mnie także na instagramie

https://www.instagram.com/christophermakowski/