11/12/2019

Surdut męski czyli styl dandysa

surdut męski

Ubiór na dandysa – Propozycja surdut

Surdut jest przedłużaną, dwurzędową marynarką rodem z XIX wieku, nader chętnie noszony był przez oficerów i panów z wyższych sfer. Surdut należy do stroju formalnego ale niewieczorowego.  Występuje tylko w ciemnych kolorach takich jak czerń, granat lub grafit. Noszony jest zwykle do godziny 18. Jest dwurzędowy, często ma klapy z satyny oraz co ważne nigdy nie posiada kieszeni zewnętrznych. Mój ma atrapy kieszeni tak zwane kieszenie zaszyte. Surdut zawsze był i będzie symbolem męskiej elegancji. Dawniej noszono go często a obecnie nosi się go niezwykle rzadko, wyłącznie na okazje związane z uroczystościami rodzinnymi typu ślub, chrzciny, stypa

Surdut męski – Moja propozycja

Mimo tego, że surdut należy do formalnej części garderoby nie ogranicza nas do używania go tylko na te okazje. Można go w sposób modny miksować z bardziej nowoczesnymi elementami ubioru. Mój surdut jest wyjątkowo elegancki ponieważ jest wykonany z przepięknego aksamitu podszytego równie przepiękną satynową podszewką. Tego typu surdut powinien być noszony do tradycyjnych, materiałowych spodni ale ja złamałem i tę konwencję. Zestawiłem mój surdut męski z świetnie skrojonymi spodniami w czerwoną kratę marki G-Star Raw oraz fioletową koszulą. W ten sposób odmłodziłem wygląd surdutu i nadałem mu bardziej look odpowiedni dla XXI wieku. Moda własnie na tym polega aby stare rzeczy zestawiać z młodym, korzystać z zawartości naszej szafy i sięgać po rzeczy noszone przez naszych pradziadków ale nosić je w innych zestawieniach. Nie musisz być niewolnikiem jednego nurtu w modzie. Mój surdut jest czarny i z tego powodu prezentuje się dość nijako. Górę zestawu przełamałem więc fioletową koszulą, w kroju regular. Tworzy to fajne przełamanie głębokiej czernii. Całą stylówkę dopełniają eleganckie buty marki Primamoda. To jeden z y,które kupiłem rok temu i zakładam je bardzo rzadko ponieważ posiadają skórzaną podeszwę i są bardzo delikatne.

Sięgając po surdut inspirowałem się postacią… Oscara Wild’a, XIX wiecznego pisarza i poety, który noszenie surdutu doprowadził do perfekcji. Stworzył pojęcie dandysa, a wiec bardzo eleganckiego mężczyzny, który przywiązuje niezwykłą wagę do każdego, najmniejszego detalu męskiego ubioru. Pewnie dzisiaj Oscar Wild byłby znanym blogerem modowym i szkoda, że pamiętany jest głównie jako pisarz i skandalista, a nie jako pierwszy w historii Europy fashionista.

 

 Surdut męski – Spróbuj tego

Nie bój się sięgać po klasyki męskiej elegancji nawet jeśli jesteś młody. Bierz co najlepsze z różnych stylów, dopasowuj je do swojego charakteru i własnego stylu bycia i wyglądu. Korzystając z rad mojego bloga, z pewnością poprawisz swój wygląd i styl, i unikniesz wyglądu faceta w kurtce narciarskiej i eleganckich lakierkach, objuczonego dużym, często alpinistycznym plecakiem.  Coś okropnego, a często spotykanego w city.

Pozdrawiam,

Christopher

 

 

surdut męski
surdut męski
surdut męski
surdut męski
surdut męski
surdut męski