22/05/2018

Styl casual czyli urok białych tenisówek

Koszula pęka w szwach a Ty wyglądasz jak ludzik michelin?

styl męski

Witajcie,

W tym wpisie prezentuję zestaw zaliczający się do stylu casual. Styl Casual charakteryzuje ubiór swobodny ale zarazem elegancki i schludny. To właśnie białe trampki są idealnym wykończeniem takiego zestawu. Najlepiej zdecydować się na trampki  wykonane ze skóry licowej, ponieważ będziemy dobierać bardziej eleganckie rzeczy jeśli chodzi o „górę”. Buty muszą świetnie współgrać zarówno ze spodniami jak i koszulą, czy polówką. Z białymi trampkami nie mamy ryzyka pomyłki: doskonale prezentują się na tle ciemnych jak i jasnych spodni. Same buty to jednak nie wszystko. W tym zestawie postawiłem na brązową koszulę, którą zestawiłem z brązową marynarką oraz niebieskimi jeansami.

Przejdę jednak do kilku wskazówek, które chce Ci przekazać na podstawie tej stylówki:

  • Przyłóż uwagę do spodni. W aktualnym sezonie zbyt długie spodnie, zwijające się w nogawkach absolutnie nie mają racji bytu. Wybieraj krój spodni taki, który nie będzie luźny, ale też zbyt obcisły na nogach.  Polecam Slim Fit bądź Regular Fit jeśli masz bardziej rozbudowane uda.
  • Do trampek noś tylko i wyłącznie skarpetki typu stopki. Zasłonięta kostka skarpetkami skraca optycznie Twoje nogi!
  • Odpowiednie łączenie kolorów. Spójrz jakiego koloru są szwy w twoich spodniach. W moich jeansach szwy są koloru brązowego. Oczywistą sprawą jest więc to, że brązowa koszula będzie idealnie pasowała. To właśnie zasada łączenia kolorów, jest jedną z najważniejszych w modzie.
  • Dobieraj dodatki do stylu.  Wybierz odpowiedni zegarek. Do białych spodni świetnie prezentuje się zegarek na srebrnej bransolecie, ale fajnie wyglądał by także biały. Sportowy G-Schock nie będzie tu pasował 🙂
  • Zdaj sobie sprawę z tego jaki masz rozmiar! Koszula pęka w szwach, a Ty wyglądasz jak ludzik michelin? Zła opcja. Koszula jest luźna na tyle, że zmieścił by się pod nią Twój młodszy brat? Zła opcja. Podkreśl swoje atuty, maskuj wady. Regular Fit bądź Slim Fit.

Obserwuj mnie na instagramie : https://www.instagram.com/christophermakowski/