09/04/2018

Spodnie w kratę: wyróżnij się z tłumu

spodnie w kratę

Spodnie w kratę do chodzenia na co dzień to bardzo rzadki widok na polskich ulicach.

Mam na myśli oczywiście płeć męską, ale wśród kobiet również nie jest to zbyt popularny wybór. Nie jest łatwo przełamać się do takiego stylu, bo z pewnością będziemy wyróżniać się z tłumu. Jeśli jednak jesteś ekstrawertykiem i szukasz czegoś co wzbudzi spojrzenia z każdej strony, spodnie w kratę to świetny wybór! W Paryżu, Rzymie czy Mediolanie taki widok nikogo nie zdziwi. Wrocław to nie wyżej wymienione miasta ale nie bądzmy nudziarzami!

Aktualnie na rynku, dostaniemy spodnie tego rodzaju w popularnych sieciówkach takich jak Zara. Powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na krój i wzór. Spodnie tego rodzaju wchodzą w ekstrawagancką wersję stylu casual. Do takich spodni świetnie pasują koszulę( w tym wypadku biała) oraz trampki męskie. Łączenie z marynarkami jest również możliwe ale dość skomplikowane. Wszystko musi pasować kolorystycznie i tworzyć spójną całość. Przejdźmy jednak to zestawu i paru tipów, które chce wam przekazać.

Patrząc pod kątem ilości elementów jest to bardzo prosty outfit, ale okazuje się ze nie do końca. Po pierwsze połączyłem dwa style. Biała koszula, którą widzicie na zdjęciach, jest modelem o najwyższym stopniu formalności ze względu na kołnierzyk typu wingtip(łamany). Przeznaczeniem takiej koszulki jest smoking lub garnitur wieczorowy. Spodnie w kratę to już kategoria zdecydowanie nieformalna. Mają fenomenalny design, świetnie lezą i są bardzo komfortowe. Oprócz miksu stylów, mamy tutaj również regułę 2 głównych kolorów, a więc bieli i czerwieni. Białe buty świetnie dopasowują się z omawianą wcześniej koszulą.

Najważniejsza lekcja jaka płynie dla was, czytelników mojego bloga, z tego zestawu to: Nie warto zawsze sztywno trzymać się ram, ale zawsze trzeba pamiętać o prawidłowym dopasowaniu kolorystycznym. Przyjrzymy się swojemu odbiciu w lustrze. Ono zawsze wam powie, czy wyglądacie dobrze czy nie.

Obserwuj mnie także na instagramie

https://www.instagram.com/christophermakowski/

Christopher