18/01/2020

Płaszcz męski beżowy – od sportu polo na salony

płaszcz męski beżowy

Płaszcz męski beżowy – od sportu polo prosto na salony

Wśród eleganckich rzeczy na jesień/zimę płaszcz męski beżowy, a właściwie w kolorze camel jest jednym z najbardziej popularnych. Historia płaszcza camel sięga roku 1920 i marki  odzieżowej Polo Ralph Lauren. Płaszcze tego typu zostały zaprojektowane dla uniwersyteckich graczy polo. Na uniwersytet Yale płaszcz camel wprowadził młodszy brat Tommy’ego Hitchcock’a – legendy tego sportu. Wkrótce publiczność również zaczęła interesować się tym elementem garderoby męskiej. W tym właśnie czasie płaszcz męski beżowy zyskał popularność wśród ludzi z wyższych sfer. W 1972 Polo Ralph Lauren zaczął produkować również odzież damską, a płaszcz damski camel był jedną z pierwszych rzeczy jaka znalazła w kolekcji damskiej.

Płaszcz męski beżowy – jaki materiał?

Na początku „oryginalny” płaszcz w kolorze wielbłądzim rzeczywiście był wykonany z wełny wielbłądziej. Aktualnie większość płaszczy jakie znajdziesz w sklepach to płaszcze wykonane z wełny, bawełny lub wiskozy. Zwróć uwagę na te modele, które mają najwyższy procentowy udział wełny. Wraz z większą zawartością wełny rośnie oczywiście i cena. Dobry płaszcz można kupić już za około 500 zł. Nie musisz wydawać całej swojej pensji coś co będziesz nosił tylko od czasu do czasu.

Jak nosić płaszcz wielbłądzi?

Płaszcz męski beżowy należy do klasycznego stylu. Wszystkie elementy zestawu a więc spodnie, buty, marynarka, lub sweter muszą być w stylu casual bądź eleganckim. Pamiętaj też o tym, że płaszcz camelowy nie pasuje do wszystkiego! Najlepiej komponuje się według mnie z kolorem czarnym, w przeciwieństwie do większości brązowych płaszczy, które z czarnym nie wyglądają najlepiej. Kolor camelowy jest delikatnym odcieniem brazu, jakby z dodatkiem kawy z mlekiem toteż świetnie kontrastuje z głęboką czernią. Płaszcz w kolorze ciemno-brązowym źle wygląda z czernią, To ważna zasada, którą powinieneś zapamiętać. Wielbłądzi płaszcz ma różne kroje ale najbardziej tradycyjny ma szerokie poły, jest jedno bądź dwurzędowy i sięga do połowy uda. W damskich wersjach płaszcze camelowe są znacznie dłuższe, sięgają nawet do połowy łydek. Nosi się je z botkami, kozakami, bądź eleganckimi skórzanymi butami typu glany.

Poniżej prezentuję jedną z możliwych stylizacji.

 

 

płaszcz beżowy męski
płaszcz beżowy męski
płaszcz męski beżowy
płaszcz męski beżowy
płaszcz beżowy męski
płaszcz męski beżowy
płaszcz beżowy męski