12/11/2017

Parka męska czyli kolejny must have

Parka męska to świetna kurtka. Sprawdź jak ją nosić!

parka męska

Parka męska, podobnie jak kardigan, ma korzenie militarne. Armia Stanów Zjednoczonych zauważyła, że rdzenna ludność Alaski i Syberii nosi bardzo wygodne, rozpinane, ciepłe kurtki, a właściwie kurtko – płaszcze sięgające aż do kolan, i zaadoptowała je do swoich potrzeb. Wygląd parki pokochali hipisi, którzy w latach 60 zaczęli ją nosić jako wymownie przewrotny symbol pokoju i tolerancji. Następnie w latach 80 i 90, uniform wojskowy przekształcił się w uniform intelektualistów.

Jak już we wstępie wspomniałem, parka męska jest bardzo długą kurtką. Długą kurtką ale nie over sizem  ! Nie popełniajcie  typowych błędów i nie kupujcie za dużych o 2 rozmiarów. Kierujemy się obwodem klatki piersiowej, i tak np, ja przy wzroście 192 noszę rozmiar L . Parka jest kurtką dość luzną, nie krępującą ruchów, ale w ramionach powinna być przylegająca. Zwróć uwagę na moje  zdjęcia. Mimo, iż parka męska sięga z tyłu prawie do kolan, to w barkach nie jest absolutnie luźna. W ten sposób podkreślamy typowo męskie atrybuty sylwetki, o czym pisałem już w innych postach a więc : szerokie barki, wąskie biodra.

Parka występuje w różnych kolorach, ale najbardziej efektowna jest ta w kolorze khaki. Idealnie pasuje do jeansów, ale ostatnio zakładałem do niej też spodnie camo + czarny sweter i też wyglądało to bardzo dobrze. Parki są szyte na różne pory roku. Są wiosenno- jesienne lekko ocieplane( moja parka do nich należy), typowo zimowe, bardzo ciepłe, często robione z high tech fibers oraz typowo leciutkie na lato bez żadnej podszewki.

Niezależnie od typu parki, zawsze daje ci swobodny look byś na lajcie przemierzał ulice miasta.

Firmy :

  • parka Your Turn
  • Golf Selected Homme
  • Jeansy Pepe Jeans
  • Buty Dr Martens
  • Okulary Ray Ban Wayfarer