08/03/2018

Kurtka skórzana to must have każdego mężczyzny

skórzana kurtka

Skórzana kurtka to rzecz, której zakup będzie rozważał praktycznie każdy mężczyzna. Co musimy o niej wiedzieć?

Kurtka skórzana z założenia jest krótka i dość obcisła. Nie jest to więc idealna opcja na bardzo chłodne, zimowe dni poniżej 0 stopni, nawet jeśli kurtka posiada ocieplenie, jak ten konkretny model, który mam na sobie. Najważniejszą rzeczą jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Mężczyźni podczas przymierzania danej rzeczy w sklepie, wykonują ruchy ramionami jakby przymierzali się do rzutu piłką baseballową. Dochodzi więc do tego, że kupują zbyt duży rozmiar. Jest to błąd. Skórzana kurtka ma być dość obcisła, w zależności od kroju danego producenta i dobrze przylegać w ramionach. To właśnie ramiona(barki) są bardzo istotnym punktem przy doborze danej kurtki skórzanej. Nie powinny się tworzyć fałdy w tej części naszej sylwetki a i kurtka nie powinna się marszczyć. Najpopularniejszym kolorem w jakim występuje skórzana kurtka to czerń i  brąz. To klasyczne kolory, idealnie pasujące do aury późnej jesieni i wczesnej zimy. Krój, detale wyróżniające dany model: to wszystko już zależy marki, którą wybierzemy.

Do obcisłej skórzanej kurtki, powinniśmy dopasować spodnie w kroju slim, bądź maksymalnie Regular fit. Spodnie nie mogą być luźne, ponieważ góra jest dopasowana. Jeśli chodzi o buty, najlepiej pasują botki. Oczywiście odpowiedni model. Łączenie skórzanej kurtki z sportowymi butami, nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Może się to sprawdzić tylko jeśli model kurtki jest bardziej sportowy-młodzieżowy. Przejdźmy do zestawu, który prezentuje na zdjęciach

Brązową kurtkę zestawiłem z granatowymi jeansami, w kroju Slim Fit. Pod kurtkę założyłem elegancką, również granatową koszulę. Brąz świetnie łączy się z granatem. Zgodnie z tym o czym pisałem wcześniej, czarne botki również nieźle dopasowują się do „looku” Detale to czarne, skórzane rękawiczki oraz zegarek na skórzanej opasce. Dominuje więc skóra:)

Odwiedź także post z innym modelem skórzanej kurtki i nie zapomnij śledzić mnie na instagramie!

http://christophermakowski.com/fashion/skora/

Pozdrawiam,

Christophermakowski