12/05/2018

Białe spodnie męskie czyli koktajlowe wyjścia

Białe spodnie męskie są świetnym wyborem na ciepłą wiosnę i upalne lato. Po szarej i monotonnej zimie każdy z nas chce się czymś wyróżnić zgoła odmiennym. Biały kolor jest kolorem neutralnym, znakomicie komponującym się z wszystkimi innymi barwami. Oprócz tego barwa ta nie przyciąga słońca i nasze ciało nie nagrzewa się w czasie upalnych dni: spójrzmy na Arabów – ci cwaniacy z Dubaju noszą długie, białe sukmany przez co lepiej znoszą upały. Ten kolor idealnie nosi się w ciągu dnia jak i na wieczór. Podstawowy ubiór, który moim zdaniem idealnie sprawdza się latem to tak zwany all white look. Tutaj nie mamy wyboru, zakładamy wszystko na siebie w kolorze białym. Wszystkie akcesoria i dodatki są również białe. W tym miejscu chciałbym poruszyć dwie kwestię. Kolor biały nie jest kolorem maskującym nadwagę bądź otyłość więc panowie z brzuszkiem bądź bardziej puszyści muszą uważać bądź wręcz unikać tego koloru. Osoby o wyjątkowo bladej karnacji również powinni unikać takich stylizacji. Pozostali mogą go nosić na wszystkie okazje.

Przejdźmy jednak do kolejnych zestawów, które możemy stworzyć przy udziale białych spodni. Moją ulubioną stylizacją jest połączenie białych spodni z elegancką koszulą. Szczególnie dobrze one wyglądają z pastelowymi koszulami. Ja osobiście unikam łączenia bieli z bardzo kontrastowymi kolorami : ostra, krzykliwa zieleń czy jaskrawy pomarańcz, bądz ciemny fiolet to raczej niefortunne połączenia. Uważam również, że biel dobrze koresponduje z jednym wiodącym kolorem, a nie należy jej łączyć z kilkoma kolorami ponieważ stworzycie wówczas look „miszmasz” Jeden wiodący kolor+ biel to gwarancja elegancji i letniego szyku. Poniżej prezentuje przykłady kilku stylizacji, które mam nadzieje zainspirują was by tworzyć swoje unikalne kombinacje bieli i innych kolorów.

Mój tip: biel lubi naturalne materiały takie jak: len, bawełna, skóra, jedwab. Unikajcie poliesterów, przylegających materiałów z dużą domieszką elastanu, jak i obcisłych koszulek. Tutaj mamy mieć letni luz i swobodę w ruchach więc radziłbym nosić koszulę oraz t-shirty luzno wyciągnięte ze spodni.

Obserwuj mnie także na instagramie